Chutě ze stolu

Salátová mánie začíná!

18. dubna 2014 v 13:27 | El.Michelle
Pažitka a bazalka.. kráásně rostou :)

Krásný den přeji :)

Minulý týden jsem dostala chuť na nějaký pořádný salát s pořádnou dávnou chlorofylu, takže jsem zaúkolovala taťku, ať mi nějaký ten salát (beztak plný pesticidů) koupí. Mé saláty ve skleníku už sice vyrostly, ale ještě jim nechávám čas na růst. Už se nemohu dočkat, až je budu muset každý den jíst a až mi polezou i ušima. Dokonce i špenát krásně roste a další mí přátelé. Ale o tom napíšu další článek, teď hurá na saláty, které jsem za poslední dny snědla.

Chutě ze stolu IX.

28. února 2014 v 15:23 | El.Michelle
Zdravím :) Omlouvám se, že dlouho nebyl článek. Nějak jsem neměla nápady na články a spíše jsem četla knihy, učila se a studovala různé informace ohledně výživy, než abych se zajímala o blog. Snad Vám to teď vynahradím devátým dílem Chutí ze stolu.

Co se týká mého života bez pšenice, vydržela jsem 21 dní. Pak jsem si vzala tarhoňové rizoto. A když už jsem do sebe dala tu pšenici, tak jsem neodolala slunečnicovému chlebu, který se na mě doma usmíval. Má pleť se už lepšila, ale jakmile jsem do sebe dala ten chleba, tak se to zase postupně blížilo k tomu horšímu. Takže jsem se rozhodla, že nadobro skoncuji s pečivem. Nebudu mít tzv. bezlepkovou dietu, to ne. Budu si dopřávat ovesné kašičky (cca 2-3x týdně) a jednou za čas si dám těstoviny (když ale na ně nebudu mít chuť, tak samozřejmě je jíst nebudu). Zjistila jsem na vlastní kůži, že pšenice není nic dobrého. Sice nedokážu říct, jestli po vyřazení pšenice z jídelníčku zmizí např. cukrovka, ale vím, že William Davis, autor knihy Život bez pšenice, měl pravdu.

Dále mám ještě další novinku. Byla jsem na přednášce Rogera Greena (informace o něm najdete zde), který pořádala Akademie Léčivé Výživy. Bylo to úžasné!

Tak a teď už Chutě ze stolu.


V poslední době jím strašně moc zeleniny. A protože se snažím jíst co nejvíce syrového jídla, tady je jeden z mých lehkých obědů. Ledový salát, červená řepa, červená paprika, mrkev, dýňová semínka.


Zavařená červená řepa (od babičky) s řeřichou.


Dnešní úžasný oběd. Celozrnné špagety s brokolicovým pestem a uzeným tofu.

Chutě ze stolu VIII.

13. února 2014 v 17:00 | El.Michelle
Zdravím :) Jaro se už blíží, juchuchu. Už přemýšlíte, co vše si zasadíte na zahrádku? Já skoro pořád. Už se nemohu dočkat, až bude léto. Jak se jinak máte? Nějaké novinky či plány? Pochlubte se :)

Dnes pro Vás mám Chutě ze stolu.


Moje první domácí vlastnoručně vyrobené sushi. Nevypadá (ani nechutná) přesně jako od sushi maistera, ale i tak to bylo dobré. Sushi, sushi, sushi miluji!

Chutě ze stolu VII.

12. ledna 2014 v 12:29 | El.Michelle
Ahoj :) Dnes jsem měla v plánu napsat článek o mých plánech v novém roce, ale nakonec sem hodím jen fotky, protože učení volá, volá. Nahromadili se nám na příští týden testy, protože vysvědčení je za dveřmi. Článěk o mých plánech se pokusím v příštím týdnu napsat. A teď šup na jídlo!


Takovou kaši si v poslední době dělám skoro každý den. Už mě nebaví dělat si kaši na sporáku, když si ji mohu udělat rychleji - v mixéru. Stačí dát banán, vločky, vodu, ořechy, semínka, karob do mixéru a rozmixovat.


Tak tahle kaše byla luxusní. Je to taková raw jablečná kaše. Voda, jalbko, banán, ořechy, semínka - rozmixovat. Chutnalo to jak jablečné pyré (a dokonce ještě líp!).

Chutě ze stolu VI.

30. prosince 2013 v 11:36 | El.Michelle
Ahoj! :) Jak si užíváte volno, které už pomalu končí? Co jste našli pod stromečkem? Pochlubte se. Brzy napíšu článek o mém vánočním potěšení, ale teď se mi tu nahromadily nějaké fotky jídel, takže to znamená, že čas na šestý díl Chutí ze stolu právě nastal.


Takový večerní salát. Mrkvička, cibulka a polníček.


Pořádná dávka sushi na Štědrý den (ano, nyní jsem pojala Štědrý den trochu netradičně).

Chutě ze stolu V.

4. listopadu 2013 v 17:09 | El.Michelle


Salát z rukoly, granátového jablka a mandarinky.


Celozrnný kuskus s cuketou a brokolicí.

Chutě ze stolu IV.

30. září 2013 v 13:17 | El.Michelle
Ahoj, ahoj :) Nový týden začal. Já minulý týden onemocněla, takže jsem od středy byla hezky v klidu doma. Nejdříve jsem jen ležela a četla knihu, nebo spala. Později, když mi bylo lépe, jsem se dívala na filmy (dokumenty). Dokument "Forks over Knives" mi otevřel oči, na takový film by se měli podívat všichni. Také dokument "FoodMatters" je super. Udělala jsem si seznam takových dokumentů (které se týkají výživy), na které se chci podívat a později, až je všechny zkouknu, Vám je sem vypíšu a ohodnotím, ať se máte také na co dívat :)

No a teď už fotky :)


Ovesná kaše s banánem, malinami, kokosem a vlašskými ořechy.

Chutě ze stolu III.

18. září 2013 v 17:51 | El.Michelle
Krásný večer :) Zase se mi nashromáždilo pár fotek, tak je čas na další článek Chutí ze stolu.


Můj dnešní lehký oběd. Na olivovém oleji jsem orestovala na pásky nakrájenou cuketu a mrkev. Také jsem přidala pórek, česnek a sůl. Tadá a lehký, chutný oběd je na světě.


Večeře. Slunečnicový chleba s vajíčkovou pomazánkou posypaný pórkem. Dále rajčátka, ředvička a čínské zelí s paprikou.

Chutě ze stolu II.

4. září 2013 v 10:19 | El.Michelle
Krásné dopoledne :)
Jak se máte? Jak se Vám líbí ve škole? Jaký je rozvrh? Ne, už žádný otázky :D

Dnes pro Vás mám Chutě ze stolu. Některé fotky jsou novější, které jste ještě neviděli a některé starší.


Ovesná kaše s jahůdkami, malinami a ostružinami. Vše ze zahrádky (od babičky a od tety).


Taková menší svačinka. Broskve a ostružiny.

Chutě ze stolu I.

22. srpna 2013 v 10:11 | El.Michelle
*Chutě ze stolu je nová rubrika, kam budu přidávat fotky jídel, které jsem za poslední dobu snědla. Je to vlastně stejný jako Fotojídla, ale s jiným názvem.

Nyní tady budou starší fotky. Přidávám to sem proto, aby se zaplnila rubrika.


Těstoviny s kuřecím masem, brokolicí a lučinou salátovou.


Maliny od babičky, ostružiny od tety.
 
 

Reklama