Dokumenty

Tipy na dokumenty o výživě, veganství a zdravém životním stylu

26. října 2013 v 10:48 | El.Michelle
Slíbila jsem Vám tipy na dokumenty ohledně zdravého životního stylu apod. A tady jsou! :)

FORKS OVER KNIVES (CZ: RADĚJI VIDLIČKY NEŽ NOŽE)

Forks Over Knives je dokumentem, který vyvrací pevně zakořeněný mýtus o člověku jakožto všežravci. Zkoumá vliv výživy na lidské zdraví a dochází k závěru, že konzumací živočišných produktů (maso, mléko, vejce, atd.) svému tělu neprospíváme, ale naopak vážně škodíme.

Věděla jsem, že některé živočišné produkty nejsou nejzdravější, ale že by až tak? Fíha. Každopádně mi tento dokument pořádně otevřel oči. Doporučuji všem se na to podívat.
SUPER SIZE ME

Proč jsme tak tlustí? Stačí dvě slova: rychlé občerstvení. Co by se stalo, kdybyste nepozřeli nic jiného než stravu z rychlých občerstvení po dobu celého měsíce? Filmař Morgan Spurlock se vydá na takovou cestu a je to ta nejriskantnější pouť jeho života. Pravidla? Třicet dní nesmí jíst nic jiného než co je na nabídce McDonalds.

Překvapilo mě, že se filmař Morgan Spurlock dal až tak riskantní cestou, aby ukázal světu, jaké svinstvo se ve fast foodech skrývá.
FOOD MATTERS (CZ: NA JÍDLE ZÁLEŽÍ)

S nutričně ochucenými potravinami, chemickými přísadami a naší tendencí spoléhat na farmaceutické léky se není co divit, že moderní společnost je nemocnější a nemocnější. Dokument tak pomalu odkrývá zdravotní průmysl a předkládá společnosti některá věděcky ověřitelná řešení k překonání nemocí přorozeným způsobem.

Dokument, který dokáže také pořádně otevřít oči. Zde nejen dokazuje, jak je rostlinná strava dobrá, ale také se zabývá farmaceutickými léky, které pro naše zdraví nejsou nejlepší.
FOOD, INC. (CZ: POTRAVINY, A.S.)

Přesvědčivý depresivní pohled na velkopodnikání ve výrobě potravin nejen popisuje jejich nechutnou cestu z polí a stájí ke spotřebiteli, ale zároveň zkoumá ekonomický řetězec, v němž následky zdánlivě levného jídla, kdy hamburger stojí méně než brokolice, nese celý zdravotní a sociální systém.

Tento dokument je pro silnější lidi. Pohled na to, jak malé kuřátka jedou na páse a později budou krutě zabity, není nejkrásnější. Víte vážně, co jíte?Zatím tady máte pouze tyto čtyři. Už mám ale v plánu se podívat na další a další, takže určitě ještě někdy čekejte druhý díl tipů. Dokumenty mě poslední dobou baví více, než nějaké romantické filmy.
 
 

Reklama