Knihy

Tipy na knihy o výživě, veganství a zdravém životním stylu

2. prosince 2013 v 17:46 | El.Michelle
Pořád čtu, čtu a čtu. A nejen, že čtu fantasy a dystopické knihy, ale také hlavně o výživě! Pokusím se teď napsat takový menší seznam knih, které mě zaujaly a které stojí za přečtení.

BLÁZNIVÁ SEXY DIETA - jezte si zeleninku, zažehněte svou jiskru a žijte tak, jak chcete!
Autor: Kris Carr

Tahle kniha je zatím má nejoblíbenější. Autorkou je 42 letá bojovnice s rakovinou, která jako své zbraně zvolila jídlo. Do své stravy zařadila zelené šťávy, bez kterých se teď nedokáže obejít, a veganskou stravu. Bláznivá sexy dieta může být dobrým pomocníkem hlavně pro ty, kteří chtějí skoncovat s živočišnou stravou a přejít na rostlinnou. Ale pokud se stát veganem nechcete, nebojte, nutit Vás do toho nebude.

Kniha nejen že obsahuje spoustu informací a zajímavostí, ale také je psaná s humorem. Součástí knihy je 21 denní očista, týdenní příklad jídelníčků a také nějaké recepty.


OVLÁDNĚTE SVŮJ METABOLISMUS
Autor: Jillian Michaels

Nesní snad nikdo ve světě zdravého stylu, kdo nezná Jillian Michaels. Nejen že má spoustu cvičebních programů, ale i knihy doposud stihla vydat. Její nejznámější kniha je právě tato.

Kniha je rozděla do tří částí, které mají své kapitoly. První část je zaměřená na hormony, druhá na plán na ovládnutí metabolismu a třetí na nástroje na ovládnutí metabolismu.

Po přečtení knihy budete mít plnou hlavu nových informací. Obsahuje také dvoutýdenní jídelní plán a spoustu receptů.
DOBA JEDOVÁ
Autoři: Anna Strunecká, Jiří Patočka

Doba jedová patří mezi mé největší objevy. Tak zajímavou knihu jsem dlouho nečetla. Je plná informací ohledně dnešní nebezpečné doby, která je plná nebezpečných látek.

Kniha je rozdělena do sedmi kapitol: Co se přidává do vody a potravin, vitaminy, rizika očkování, kosmetika: co nám škodí na kůži i pod kůží, domácnost, toxiny v životním prostředí, hormony.

Určitě stojí za přečtení. Brzy si chci přečíst i druhý díl.

ŽIVOT BEZ PŠENICE
Autor: William Davis

Pšenice už není to, co byla dříve. Dřívější pšenice se s dnešní nedá srovnávat. Dnes je vinou většiny nemocí, zejména obezity, srdečních nemocí, cukrovky a dál a dál.

Netušila jsem, že pšenice je pomalu horší než cukr. Každopádně mě tato kniha pořádně zaujala, dokonce i tak, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Přemýšlím, že vyzkouším týden žít bez pšenice. Jsem zvědavá, jak mi pak bude.

Určitě si ji přečtěte!


Četli jste některou z těchto knih? Jak se Vám líbila?
Máte nějakou další oblíbenou knihu, kterou byste mi rádi doporučili?


Upozorňuji, že jsem založila stránku tohoto blogu na facebooku! Budete informováni o každém novém článku a i o něčem, co se na blogu neobjeví. Budu ráda za každý like ☺ https://www.facebook.com/FitHealthyMichelle
 
 

Reklama