Pohyb

Cviky na břicho - Zkracovačky

7. dubna 2013 v 15:53 | El.Michelle

Anglický název: Crunches

Když už někteří budou chtít začít dělat něco pro své bříško, začnou s těma zkracovačkama. Je sice hezký, že jich třeba někdo udělá 100. Ale dělá je správně?
Myslete na to, že je lepší udělat míň cviků správně, než víc cviků špatně.

Jak na zkracovačky?
Lehneme si zády na zem, položíme nohy (lýtka) na postel (židli, nebo někam) tak, aby mezi stehny a břichem a stehny a lýtky byl pravý úhel. Ruce položíme za hlavu a pomalu se přitahujeme ke kolenům. Zvedáme pouze hlavu, ramena a lopatky, bederní část páteře zůstává na zemi. Vydržíme tak 1 - 3 sekundy a pomalu se vracíme zpět. Lopatky nepokládáme na zem, ale těsně před před dotykem provádíme opakovaně cvik.

Dýchání
Dole nádech a při pohybu ke kolenům vydechneme.

Časté chyby
- Nádech při pohybu k nohám
- Prudký pohyb směrem nahoru
- Položení lopatek až na zem
- Pomáhání si rukama

Jillian Michaels

2. února 2013 v 12:26 | El.Michelle
Dnes bych chtěla přidat článek do rubriky "Pohyb" a to přesněji "Podle koho cvičit?". Vůbec jsem neváhala koho tam dát jako první, protože hned mě napadla Jillian Michaels. Určitě ji všichni znáte. Ale znáte její životopis?


Narodila se 18. února 1974 v Los Angeles. Ve svém životě to neměla moc lehké. Když jí bylo 12 let, rodiče se rozvedli. Také měla nadváhu. Měřila 150cm a vážila 79kg. Děti ve škole se jí smáli, byla šikanovaná. Vše se změnilo, když jí bylo 14 let a její matka ji přihlásila do kroužku bojového umění. S otcem se vůbec nebavila, zůstal odcizený. Když jí bylo 17 let, matka ji vyhodila z domu, aby se o sebe začala starat sama.

Udělala si osvědčení, aby se mohla stát trenérkou, otevřela si vlastní tělocvičnu, kterou měla společně s Jackie Warner a vyhrála konkurz na televizní show, kde lidé shazují přebytečná kila - The Biggest Loser, kde získala milióny obdivovatelů po celém světě.

Jill je ve vztahu s ženou Heidi Rhoades, ale uvedla, že je i na muže. Jill a Heidi mají dvě děti. Chlapeček se jmenuje Phoenix Michaels Rhoades a holčička Lukensia Michaels Rhoades.

Jillian dnes patří mezi nejžádanější trenérky fitness s několika certifikáty. Má za sebou několik reality show a podporuje charitativní nadaci Billa Clintona. Vydala přes 15 videoprogramů na DVD. Váží 53 kilo a měří 159cm. Pro mnoho žen i mužů je symbolem naděje, je velký vzor. Je velmi tvrdá, sprostá a křičí. Říká, že 30 dní ji budete nenávidět, ale po 30 dnech ji budete milovat.

 
 

Reklama